Gebelikte 33. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 33. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 33. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Bu dönemde şiddetli baş ağrısı, yüzde şişme, şişliklerin bir anda inip birkaç gün sonra bir anda artması, midenizde bulantı, kusma, kendinizi hasta ve halsiz hissetme gibi bir durum söz konusu ise mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Gebelik zehirlenmesi yaşıyor olabilirsiniz.

Vücut dokularınızda sıvı tutulduğu için bu hafta el ve parmaklarınızda uyuşmalar meydana gelebilir. Genellikle bu durum gebelikten sonra ortadan kalkacaktır. İki hafta boyunca amniyos sıvısı yükselme gösteriyordu fakat artık doğuma kadar miktarı aynı kalacak. Bu sıvı bebeğinizi dış ortama göre koruma görevini üstlenmiştir. Her ultrasona girişte doktorunuz bebeğinizin gelişimiyle birlikte bu sıvının da ne kadar olduğunu kontrol edecektir.

Bebeğinizin cildi yağ depolamaya devam ettikçe kırmızıdan pembeye doğru dönecektir. Eğer bebeğinizi erkekse testisleri karın boşluğundan normal yerlerine doğru inecektir. Artık bebeğinizin beyin dokusu geliştiği için de baş ölçüleri hızlı büyümeye devam edecektir.

Gebelikte 33. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiHaftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 42 cm ve ağırlığı ise 2000gr olacaktır.

Hafta hafta hamilelik yazı dizimizdeki diğer haftalar için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak