Gebelikte 34. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 34. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 34. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Artık bu haftadan itibaren hazırlayıcı kasılmalarınız sıklaşmaya başlayabilir. Bunlara kısa ve düzensiz sancılar diyebiliriz, anne adayında çok büyük rahatsızlık yaratmazlar. Rahim kaslarınız böylece antrenman yapmaktadır. Doğum sırası geldiğinde yaklaşık 10 dakikada 3 kere hissedeceksiniz ve bu kasılmalar yaklaşık olarak 50 sn sürecek.

Artık bebeğinizin solunum hareketleri giderek artan bir sıklıkla devam ediyor. Bu da bebeğinizin dış dünyaya geldiğinde gerçek solunuma hazırlıklı olacak sıklıkta gerçekleşir. Bebeğinizin hareketleri de onun sağlıklı olduğunu gösterir. Artık bebeğiniz bu haftadan itibaren günde 20 – 30 kilo alacaktır.

Artık son aylarda baba ve anne cinselliğin bebeğe zarar verebileceğini düşünür. Hatta bazıları bu yüzden cinsellikten uzak durabilirler. Fakat özel durumlar yoksa ve doktorunuz kısıtlamadıysa cinselliği kısıtlamak için bir sebep olmadığını bilmeniz gerekir. Ayrıca orgazm olma esnasında rahimde meydana gelecek kasılmalarında bebeğinize zarar vereceği konusunda bir kanıt yoktur. Yine de cinsellik sırasında uygun pozisyonları denemenizi öneririz. Annenin karnına baskı olmayan pozisyonlar uygun olacaktır.

Gebelikte 34. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiBu haftanın sonuna geldiğinizde bebeğinizin boyu 43 cm ağırlığı ise 2200 gr olacaktır.

Yazı dizisindeki diğer haftalar için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak