Gebelikte 35. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 35. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 35. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Doğum hazırlıklarına başlama zamanınız geldi. Doğum yaklaştıkça endişelerinizin daha fazla artacağını tahmin edebiliyoruz. Bu konuda doktorunuz ve eşiniz size yardımcı olacaktır. Doğum ile ilgili kitaplar ve dergiler okuyabilir araştırmalar yapabilirsiniz. Doğumunuzun beklediğiniz günden önce veya sonra olabileceği ihtimalini bilmelisiniz.

Bebeğinizin sağlıklı olduğunu gösteren en önemli şeylerden biri de hareketleridir. Sağlıkvlı olan bir bebek enerjisini hareketleriyle harcayacaktır. Bebeğinizin kaslarının gelişimi açısından hareketler oldukça önemlidir.

Eğer anne uzun süre yorgun, aç ve uykusuz olursa bebeğinizin hareketlerinde de azalma meydana gelebilir. Eğer düzenli hareket eden bir bebeğiniz varsa ve hareketleri değişiklik gösterdiyse bu illa bebekte sorun olduğu anlamına gelmez. Yine de doktorunuz NST yapılması gerektiğini söyleyebilir.

Her ultrason incelemesinde artık doktorunuz bebeğinizin uyluk kemiğini ölçecektir. Eğer bu hafta sonunda doğum gerçekleşirse ve bebeğiniz doğsa bile bu haftadan sonra sorunsuz bir şekilde yaşayabilir.

Gebelikte 35. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiBu haftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık olarak 44cm ağırlığı ise 2490 gr.

Yazı dizisindeki diğer haftaları okumak için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak