Güzelliğinize Güzellik Katacak Besinler

Güzelliğinize Güzellik Katacak Besinler

Dökülen saçlara, sarı dişlere, kuru ve yağlı ciltlere, sivilcelere, siyah noktalara, aslında tüm cilt sorunlarına mutfaktan gelen besinlerle çözüm bulabilirsiniz. Doğanın bize sunduğu mucize besinlerle hazırlayacağınız pratik yöntemler bu konuda size yardımcı olacaktır. Biz de modanzi ekibi olarak sizler için araştırdık.

  • Sivilcelere kabak çekirdeği: Kabak çekirdekleri çinko deposu besinlerdir. Çinko ise cildinizdeki siyah nokta ve sivilcelere karşı bir düşman görevi görür. Eğer akne problemi yaşıyorsanız bunun sebebi vücudunuzdaki çinko eksikliği olabilir. Ortalama iki çorba kaşığı kadar kabak çekirdeği tüketmek sivilce ve siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
  • Sağlıklı cilt için keten tohumu: Fazla kuru ve pul pul dökülen ciltler için en iyi ilaç omega-3 yağlarıdır. Bunu düzenli olarak tükettiğiniz keten tohumu ile karşılayabilirsiniz. Keten tohumunu tükettiğiniz besinlere ekleyerek kullanabilirsiniz. Cildinizin nemlenmesine ve beslenmesine yardımcı olacak omega-3 yağından her gün bir çorba kaşığı kadar yiyeceklerinize ekleyerek tüketebilirsiniz.
  • Yıllarca kırışıksız ve sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız C vitamini içeren kivileri tüketebilirsiniz. Cildinizde kalojen üretimini artıracak ve sağlıklı bir cilt için yardımcı olacaktır.
  • Sabahları uyandığınızda yüzünüzde görünen şişlikten şikayetçiyseniz mutlaka tere tüketmeniz gerekir. Tere fazlaca demir içerir, gözeneklerin küçülmesini sağar ve cildinizdeki şişkinliği giderir. Etki etmesi için düzenli tüketilmesi gerekir.
  • Güzelliğinize Güzellik Katacak BesinlerGözlerinizin daha güzel görünmesi için ıspanak tüketmeye özen gösterin.
  • Hafta üç dört kere kahvaltıda yumurta tüketerek daha sağlam tırnaklara sahip olabilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak