Gebelikte 37. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 37. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 37. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Genellikle anne adayları artık yavaş yavaş ağırlaştıklarını düşünürler. Ağırlaşmak hem bebeğin aşağı inmesi hem de hareketlerinin yavaşlaması olarak tanımlanabilir. Bebeğiniz artık her gün yaklaşık 30 gr almakta ve kilosu artmaktadır. Böylece yeri daraldığı için de hareketlerini daha farklı hissedebilirsiniz.

Bu hafta doktorunuz çatı muayenesi yapmak isteyebilir. Bazı doktorlar ise bunu doğum başladığında yapmayı uygun görürler. Böylece daha net bilgiye ulaştıklarını düşünürler.

Artık ev işlerine eskisi gibi zaman ayırmayı bırakın, bunu aileniz yapsın ve siz dinlenmeye çekilin. Ayrıca başka çocuklarınız varsa onların yerinin ayrı gelecek bebeğin yerinin ayrı olduğunu düşünmelerini sağlayın.

Genellikle bebekler bu haftalarda hıçkırma, gerilme, irkilme ve parmak emme gibi hareketler yaparlar. Solunum hareketleri de dış ortama ayak uydurmak için oldukça önemlidir.

Gebelikte 37. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiGece uykularınız da gittikçe zorlaşıyor. Bundan dolayı gün içinde uyumaya ve dinlenmeye çalışın. Bebeğinizin hareketlerini takip ederek sağlığından emin olabilirsiniz. Bebeğinizin el ve parmakları bir şeyleri tutabilecek kadar hareket edebilir.

Haftanın sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 47 cm ağırlığı ise 2850 gr.

Yazı dizisinin diğer haftaları için hafta hafta gebelik etiketimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak