Gebelikte 38. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 38. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 38. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Artık doğumunuz her an gerçekleşebilir. Genellikle bebeklerin sadece % 5 i zamanında doğarlar. Artık bu hafta doğum yapma olasılığınız da yükseliyor. Bebeğinizin ağırlığı 3 kiloyu geçtiği için hareket alanı yavaşladığından dolayı hareketleri yavaşlayabilir.

Sürekli bebeğinizin hareketlerini kontrol edin. Eğer hareketlerini hissetmiyorsanız tatlı bir şeyler atıştırıp uzanın. Buna rağmen hiçbir hareket hissetmezseniz mutlaka doktorunuza başvurun.

Bebeğiniz bu hafta da kilo almaya devam ediyor. Isı düzenlemesi için vücudu yağ depolamaya devam etmekte. Bebeğiniz solunum egzersizleri yaparken içerdeki amniyos sıvısı soluk borusuna kaçtığı için hıçkırık tutabilir.

Artık bebeğinizin organları gelişimini tamamladı.

Vajinada yoğun miktarda yeşil, sarı ve kötü kokan akıntı oluşursa mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Daha temiz hissetmek için günlük ped kullanabilirsiniz.

Gebelikte 38. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiBu hafta bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum denilen ilk dışkı birikmeye başlamıştır. Genellikle bu dışkı doğumdan sonra 24 saat içinde çıkarılır.

Bu hafta sonunda bebeğinizin boyu yaklaşık 48 cm ağırlığı ise 2950gr olacaktır.

Yazı dizisindeki diğer haftaları da okumak için hafta hafta gebelik etiketini takip edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak