Gebelikte 39. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 39. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 39. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Artık bu haftadan itibaren doğum yapma olasılığınız daha yüksektir. Eğer bu hafta kanama olursa, bebek hareketlerinde azalma hissederseniz veya suyunuz gelirse mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.

Bebeğiniz artık rahim içinde kolay hareket edemeyecek kadar sıkışık durumdadır. Mutlaka bebeğin hareketlerini kontrol etmeniz gerekir. Artık doktorunuz bebeğin pozisyonunu ve durumunu kontrol amaçlı rahimden muayene yapabilirler. Hamileliğinizin son günlerinde olduğunuzdan kendinizi ağırlaşmış hissedebilirsiniz. Mide yanması ve kabızlık gibi problemler artabilir. Mutlaka günde yeteri kadar sıvı almalısınız ve lifli gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Artık bebeğiniz gelişimini tamamladığı için kilosu artar fazla bir değişiklik meydana gelmez. Normal şartlarda bebeğiniz doğuma yaklaştığı için başı alt tarafta olması gerekir.

Artık bebeğinizin tırnakları büyüdü ve parmak uçlarını geçmeye başladı. Erkek bebeğe sahipseniz testisleri torbaya indi artık ultrasonda görülebilir. Doğum konusundaki endişelerinizi aileniz ve eşiniz sayesinde hafifletebilirsiniz.

Gebelikte 39. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiArtık bebeğinizin boyu yaklaşık 49 cm ağırlığı 3200 gr.

Yazı dizisindeki diğer haftaları da okumak için hafta hafta gebelik etiketini takip edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak