Gebelikte 40. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi

Gebelikte 40. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi
Paylaş
 

Gebelikte 40. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı Dizisi 

Büyük ve heyecanlı bir bekleyişin sonuna geldiniz.

Büyük ihtimalle bu hafta sonunda doğum yapmış olacaksınız. Fakat doğum gerçekleşmediyse panik olmanıza gerek yok. Doktorunuzun istediği sıklıkta kontrollerinize gidin. Bebeğiniz doğum için hazır bir durumda beklemektedir. Vücudunun % 75’ini su %25’ini ise yağ dokusu oluşturmaktadır. Saçları ve tırnakları uzamaya devam eder. Cildi ise pembemsi bir renk almıştır.

Muhtemelen doktorunuzla doğum şeklini kararlaştırmışsınızdır. Fakat beklenmeyen bir doğuma da hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz. Çünkü normal doğum yapmak isteyen ve daha sonra bazı olaylar dolayısıyla sezaryen olmak zorunda kalan anneler olabilir.

Doğum sonrasında bebeğinizi görür görmez dünyada ne kadar büyük bir iş başardığınızı anlayacaksınız. Doğumdan sonra bebeğinizi ilk altı ay anne sütü ile beslemenizi öneriyoruz. Özellikle ilk hafta gelen kolostum adlı süt bebeğinizi hem besler hem de enfeksiyonlardan korur.

Haftanın sonunda bebeğinizin boyu 50 cm kilosu ise 3350 gramdır.

Gebelikte 40. Hafta | Hafta Hafta Gebelik Yazı DizisiBebeğiniz ve eşinizle beraber sağlıklı, başarılı ve mutlu bir ömür geçirmenizi dileriz.

Yazı dizimizdeki diğer haftaları da okumak için hafta hafta gebelik etiketini takip edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak