Saçlarınızı Doğru Bir Şekilde Taramak İçin Öneriler

Saçlarınızı Doğru Bir Şekilde Taramak İçin Öneriler
Paylaş
 

Saçlarınızı Doğru Bir Şekilde Taramak İçin Öneriler

Saçlarımız biz kadınların en iyi aksesuarıdır. O yüzden de saçlarımıza en doğru şekilde bakım yapmamız ve onları zararlı etkenlere karşı korumamız gerekir. Peki saçlarınızı nasıl tarayıp, fırçalayacağınızı biliyor musunuz?

  • Doğru Saç Tarama: Saçlarınızı taramaya başlamadan önce küçük tutamlara ayırmalısınız. Geniş dişli tarak kullanırsanız saçlarınız yıpranmaz. Saçlarınızı aşağıdan açmaya başlayarak tarayın. Saç kesinlikle aşağı doğru taranmalıdır. Bunu yaparken tahta veya şimşir tarak kullanmaya özen gösterin. Plastik ve sentetik taraklar saçlarınıza zarar verebilir. saçınızı tararken kesinlikle çekiştirmeyin ve zorlamayın. Açmakta zorlanacağınız tutamlar varsa önce elinizle açın ve daha sonra tarakla üzerinden geçin.
  • Doğru Saç Fırçalama: Sabah kalktığınızda mutlaka saçlarınızı uygun bir fırça ile fırçalamanız gerekecektir. Fırçalamaya başlamadan önce saçınızda düğümler oluşmuşsa bunları parmaklarınızla ayırmalısınız. Öne doğru eğilerek saçlarınızı fırçalamaya başlayın. Böylece saçlarınız da öne doğru dökülecektir. Tahtadan yapılan doğal ve yumuşak fırçalar saçlarınıza zarar vermez. İlk önce saçınızı kökten uca fırçalayarak havalandırın ve daha sonra iç taraftan aynı şekilde fırçalayın.
  • Saçlarınızın daha kolay taranması için şunlara dikkat edin.

Saçlarınızı Doğru Bir Şekilde Taramak İçin ÖnerilerŞampuanı saça uygulamadan önce bir kaç kat krem sürebilirsiniz. Daha sonra normal bir şekilde saçlarınızı şampuanlayın.  Şampuan seçerken saçınıza uygun bir şampuan olmasına özen gösterin.  Saçınızı kurutmak için önce havluyla nemini alın ve daha sonra kendi haline kurumasını bekleyin.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak