İçeceklerde Kilo Aldırabiliyor !

İçeceklerde Kilo Aldırabiliyor !
Paylaş
 

İçeceklerde Kilo Aldırabiliyor !

Fazla yemek yemediğinizden emin olduğunuz halde kilonuz artıyor mu? Aslında hiç farkında olmadan içtiğiniz içecekler de kilo aldırabilmektedir. Şekerli çay, aromalı kahve gibi yüksek kalori değeri olan içecekler sizin için tuzak olabilir.

Özellikle beyaz içeceklere dikkat edin!

Krema eklenen ve bir bardak tam yağlı sütle hazırlanan mocha yaklaşık 300 – 400 kalori ediyor. Beyaz çikolatalı bir mocha isterseniz içine 100 kalori daha eklemeniz gerekir. Bu da bir öğün yemek kalorisi demektir. Oysaki içerken dişleriniz bile hareket etmez. Özellikle gençler bu tarz kahveleri daha fazla tüketmektedir. Aslında bu konuda gençleri daha fazla bilinçlendirmek gerekir. Hareketsiz çalışanlar için fazla kalorili sıvı tüketimi daha zararlı olabilir.

Miktarınız sınırlı olmalı!

Kahveler soya sütü veya yağsız (light) süt ile hazılanırsa daha düşük kalorili olmaktadır. Fakat buna rağmen içeceğin miktarına dikkat etmek gerekir. Fazla içilirse yine fazla kalori alımı olacaktır.

Sıvılar daha çok acıktırıyor.

Karbonhidratları içmek yerine yemek daha sağlıklı olacaktır. Özellikle meyve suyu içmek yerine meyveyi yemek kilo kontrolüne de yardımcı olur. Aşırı şekerli içeceklerin tüketimi de obezite riskini artırmaktadır.

İçeceklerde Kilo Aldırabiliyor !Alkol içmek yağ tüketmek gibidir.

1 gram alkol 7 kalori enerji vermektedir. 1 gram yağ ise 9 kalorilik enerji verir. Alkollü içkilerin ne kadar fazla kalori verdiğini bu şekilde daha rahat anlayabiliriz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak