Güzellik Buzdolabında Saklı

Güzellik Buzdolabında Saklı
Paylaş
 

Güzellik Buzdolabında Saklı

Günlük hayatımızda tükettiğimiz besinlerin aslında cildimiz için de kullanılabileceğini biliyor musunuz? Buzdolabınızdaki besinlerle çok iyi güzellik iksirleri oluşturabilir ve güzelliğinize güzellik katabilirsiniz. Peki, bunları nasıl yapacağınızı biliyor musunuz?

  • Yoğurt maskesi: Yoğurtla hazırlayacağınız bu maske tertemiz ve tazecik bir cilde sahip olmanızı sağlayacak. Bunun için, 1 çay kaşığı bal, 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı kadar limon suyunu iyice karıştırın. Cildinize uyguladıktan sonra 20 dk etki etmesini bekleyin. Yüzünüzü yıkamadan önce bir litre suyun içine 1 tane limon sıkarak durulama suyu hazırlayın ve bu su ile cildinizi yıkayın.
  • Muz maskesi: Muzun cildinize olduğu kadar saçlarınıza da faydası olduğunu biliyor muydunuz? Sağlıklı ve dolgun saçlar için bu maskeyi saçınıza uygulayabilirsiniz. Bir tane uzu püre haline getirin ve içine bir kaşık bal ekleyerek karıştırın. Saçlarınızı ılık su ile ıslattıktan sonra oluşan karışımı saçlarınıza ve saç derinize yedirerek sürün. 20 dakika bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Bir kere şampuanlayın ve tekrar yıkayın.
  • Yumurta akı ve bal maskesi: 1 yumurta akı, 3 kaşık bal ve yeteri kadar buğday unu ile bu maskeyi yapabilirsiniz. Önce yumurta akı bembeyaz olana kadar çırpın ve içine diğer malzemeleri de ekleyerek karıştırın. Yoğun bir püre kıvamında olan karışımı fırça ile yüzünüze sürün ve 30 dk sonra maskeyi yıkayın.
  • Güzellik Buzdolabında SaklıGöğüslere salatalık maskesi: 1 tane rendelediğiniz salatalığı göğüslerinize ve dekolte kısmına sürün. Nemli ve sıcak havluyu üzerine koyarak 20 dk kadar bekleyin. Daha sonra havlu ile cildinizden salatalıkları temizleyin fakat yıkamayın.

1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak