Egzersiz Yapmayı Sevmeyenlere Öneriler

Egzersiz Yapmayı Sevmeyenlere Öneriler
Paylaş
 

Egzersiz Yapmayı Sevmeyenlere Öneriler

Genellikle televizyonlarda radyolarda ve her yerde uzmanlar sürekli egzersiz yapmamız gerektiği hakkında bizleri uyarıyorlar. Bazı insanlar için egzersiz yapmak yorucu ve zor gelebilir. Peki bu durumda neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Önerilerimizi okumanızı tavsiye ederiz.

  • Tek başınıza spor yapma fikri size çok mu kötü geliyor. O zaman bir arkadaşınızdan yardım alabilir birlikte egzersizler yapabilirsiniz. Spor yapmaktan zevk alan veya spor yapmaya ikna edebileceğinizi inandığınız bir arkadaşınızla spor salonlarına kayıt yaptırabilirsiniz. Birlikte tenis yapmak, koşuya gitmek veya yüzmek oldukça zevkli olabilir. Gitmek istemediğiniz günler de arkadaşınızla görüşme bahanesiyle motive olup gidebilirsiniz.
  • İlk başta haftanın her günü bir iki saat spor yapmak gibi bir düşünceye kapılmanıza gerek yok. Mesela ayda en az 20 gün spor yapmayı planlarsanız bunu daha kolay yerine getirebilirsiniz. Hatta bir saat değil de günlük 20 dk kadar egzersizle başlayıp zamanla dakikaları artırabilirsiniz.
  • Sporu yaşamınızın bir parçası olarak görürseniz, spor yapmak çok da zor gelmeyecektir. Mesela ailenizle birlikte sporlar yapabilirsiniz. Doğa yürüyüşleri, birlikte bisiklet gezileri ailenizle yaptığınızda daha zevkli hale gelebilir.
  • Egzersiz Yapmayı Sevmeyenlere ÖnerilerHer spor çeşidi herkese uygun olacak diye bir şey yok. Mesela koşmak yerine yüzmekten zevk alabilirsiniz. Hangi sporun hoşunuza gittiğini bilirseniz daha zevkli bir şekilde spor yapabilirsiniz.
  • Sporla ilgilenir ilgilenmez bundan çok zevk almak zorunda değilsiniz. Zamanla alışıp sevebilmeniz için biraz sabretmeniz gerekecek.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak