Bebeği Emzirirken Her İki Memede Verilmeli Mi ?

Bebeği Emzirirken Her İki Memede Verilmeli Mi ?
Paylaş
 

Bebeği Emzirirken Her İki Memede Verilmeli Mi ?

Bebek emziren annelerin bir çoğunun kafasında oluşan sorudur her iki memeyi de vermeliyim sorusu; ancak daha önce sitemizde sizlere de aktardığımız gibi anne sütünün evreleri vardır. Bu yüzden dikkat etmeniz gereken hususlar vardı. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz.

Bebek emmeye ilk başladığında ön sütü emer ve bir müddet emdikten ve önsüt tükendikten sonra daha yağlı ve besin değeri yüksek olan anne sütü gelir. Bu nedenle öncelikle bebeği tek memede kendisi doyup bırakıncaya veya sütünüz az ise göğsünüzde sütün bittiğini anlayıncaya kadar emzirip sonra diğer göğsünüze geçirebilirsiniz. Çünkü bebeğiniz için esas faydalı olan süt ön sütten sonra gelen yağlı süttür.

Bazı bebekler uzun süre emer bazı bebekler çok az emer. Eğer bebeğinizi emzirdiğinizde bir göğsünüzde süt bittiyse ve hala bebeğiniz emmek istiyorsa diğer göğsünüzü verebilirsiniz. Ancak bebeğinizi her iki memenizi vererek emzirdiyseniz bir sonraki emzirmeye son verdiğiniz memenizden başlayın. Çünkü ikinci memedeki süt miktarı diğer göğsünüzden fazla olacağı için bu göğsünüzde daha fazla süt olacaktır.

Bebeği Emzirirken Her İki Memede Verilmeli Mi ?Eğer bebeğiniz tek memede emdikten sonra doyduysa bir sonraki emzirmede diğer göğsünüzü verin. Bu şekilde düzenli emzirme yapmanız çocuğunuzun daha çok doymasını ve anne sütünün daha faydalı kısmını almasını sağlayabilirsiniz.
1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak