Her Bölgenize Ayrı Bakımla Gençleşin

Her Bölgenize Ayrı Bakımla Gençleşin
Paylaş
 

Her Bölgenize Ayrı Bakımla Gençleşin

Vücudunuza bakım yaparken ufak ayrıntılara önem vererek daha da genç görünebilirsiniz.

  • Saçlar: Kadınlar arasında kısa saçın daha genç gösterdiğine dair bir inanç vardır. Oysa araştırmalar sonucunda uzun dalgalı veya dümdüz olan saçların kadınları olduğundan daha genç gösterdiği ve yaşlarının daha küçük tahmin edildiği ortaya çıkmıştır. Ayrıca saçların canlı ve parlak görünmesi de yaşınızı daha küçük göstermektedir. Bunun için de saçımızın yapısına göre şampuan seçmek ilk adım olabilir. Tabi ki şampuanı seçmek kadar saça doğru uygulanması da oldukça önemli. Bunun için de şampuan uygulamadan önce mutlaka saçlarınızı fırçalamanız gerekir. Şampuanlama yaparken de parmak uçlarınızla kafanıza masaj yapabilirsiniz. Saçınızı şampuanlıyken mutlaka seyrek dişli bir tarakla fırçalamalısınız. Durulama suyunuz sıcak değil ılık olmalı.
  • Dudaklar: Dudak bölgeniz yaşlanmayı en fazla gösteren bölgelerden biridir. Dudaklarınızla gülümsemeniz şekillenir. Güzel bir gülüş için canlı ve genç gösteren dudaklara sahip olmalısınız. Bunun için de sıcak ve parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu tonlar dudağınızı çok yaşlı gösterecektir. Pastel tonlardaki rujlar daha genç bir görünüm verir. Dudağınıza bakım yapmak isterseniz bir miktar bal sürüp 10 dk kadar bekleyin. Sonra yıkayın. Böylece bakımlı ve pürüzsüz dudaklara sahip olursunuz.
  • Dekolte ve boyun: Genellikle kadınlar cildine bir sürü bakım yapar fakat dekolte bölgesini atlar. Oysa bu bölgeler güneş ışınları nedeniyle kolayca kuruyan, lekelenen ve kırışan bölgelerdir. Boyun ve dekolte bölgesine daha genç görünmesi için mutlaka bakım yapılması gerekir. Geceleri yatağa girmeden önce yüzünüzü temizlediğiniz gibi boyun bölgenizi de temizlemelisiniz. Bir miktar süt ve koyduğunuz miktarın yarısı kadar suyu karıştırıp dekolte bölgenize pamuk yardımıyla sürebilirsiniz. Daha diri ve canlı görünmesini sağlar.
  • Her Bölgenize Ayrı Bakımla GençleşinEller ve tırnaklar: Ellerimiz özellikle kış aylarında çok fazla yıpranır. Bunun için ellerimizi sürekli nemlendirmemiz gerekir. Tırnak bakımının da düzenli yapılması gerekir. Özellikle genç gösterecek pembe ve kırmızı tonlarındaki ojeleri kullanabilirsiniz. Gün içinde elinizi mutlaka sürekli nemlendirin. Çantanızdan elinize özel nemlendiriciyi ayırmayın.

1Kadınblogcuaçık

Google+

Etiketler:
bakım güzellik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak