Mayo ve Bikinileri Uzun Süre Kullanabilmek İçin Tavsiyeler

Mayo ve Bikinileri Uzun Süre Kullanabilmek İçin Tavsiyeler
Paylaş
 

Mayo ve Bikinileri Uzun Süre Kullanabilmek İçin Tavsiyeler

Mayo ve bikiniler küçük ebatlarına rağmen pahalı kıyafetlerdendir. Cildimizle direkt temas ettiği için kalitesi son derece önemlidir. Alacağımız mayoyu uzun süre kullanabilmek için bir takım önerilerimiz olacak. Böylelikle aldığınız mayonun kısa sürede emekliye ayrılmasını engellemiş olacaksınız.

–          Mayonuzu her kullanım sonrası elde ılık su ve beyaz sabun ile yıkayın ve kirli sudan arındırın.

–          Yaz aylarında güneş kremi, güneş yağı ve güneş sütü gibi ürünler kullandığımız için bunlar ister istemez mayo ve bikinilerimize bulaşırlar yıkarken bunlardan arındırdığınıza emin olun.

–          Çamaşır makinesi, sıcak su, deterjan, çamaşır suyu ve diğer ağartıcı temizlik maddelerinden uzak tutun ve kuru temizlemeye vermeyin

–          Birden fazla renkli mayoları ıslak şekilde bekletmeyin. Renkleri bir süre sonra birbirine karışabilir. Kötü bir görüntü olduğu için bir daha giymek istemeyebilirsiniz.

–          Mayonuzu direkt olarak güneş ışığına sermeyin, gölgeye ve tersinden sererek kurutun.

–          Eğer mayonuz fosforlu renkler taşıyorsa güneş ışığına karşı çok duyarlı olduğunu unutmayın. Floresan renkler, üretim özelliklerinden dolayı güneş ışığının, havuz klorunun ve deniz tuzunun etkisiyle diğer renklerden daha hızlı solar.

–          Yaldızlı ve baskılı desenler sürtünme sonucu aşınabilir, nazik kullanın.

Mayo ve Bikinileri Uzun Süre Kullanabilmek İçin Tavsiyeler–          Mayonuzu ıslak da olsa kuru da olsa kapalı plastik torba içerisinde muhafaza etmeyin.

–          Havuzlarda hijyen sağlamak için kullanılan klorun mayo kumaşına zarar verdiği bilinen bir gerçektir. Esneme, erime ve hızlı solma gibi etkilere sebep olur.

–          Havuzda giydiğiniz mayonuzu kullanım sonucu mutlaka durulayın. Yetersiz durulama sonucunda dokularda kalan klor mayonuzu yıpratabilir.
1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak