Selülit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Selülit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri
Paylaş
 

Selülit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Selülitler, zayıf yada şişman fark etmez tüm kadınların baş belasıdır. Deniz, kum, güneşle birlikte keyfini çıkarmak istediğimiz tatilin üstüne kara bir gölge gibi düşerler. Bir yıl boyunca hayalini kurduğumuz ve giymek için can attığımız bikiniyi üstümüze geçirdiğimizde korkunç bir görüntüyle baş başa kalabiliriz.

Ama her şeyin bir çaresi olduğu gibi selülitlerden kurtulmanın da bir çaresi var elbette. Bu durumda bitkisel tedaviler biz güzelliğine önem veren hanımların yardımına koşuyor.

Bu bitkisel yöntemleri denemenizde oldukça fayda var. Bu tarifler sayesinde artık selülit kabuslarından kurtulacaksınız.

–          Biberiye çayını tatlandırıcı ve şeker ilave etmeden günde 2-3 bardak içebilirsiniz. Aman dikkat! Hamilelerin kullanması sakıncalı olabilir.

–          Enginar yaprağı çayı tarifi; 1 tatlı kaşığı ince kıyılmış enginar yaprağı, 1 bardak kadar kaynamış suyun içine bırakılıp haşlanır ve 8- 10 dk demlenmeye bırakılır. Günde aç karna 3 bardak şeker ilavesiz içebilirsiniz.

–          Limon suyunu aynı miktarda su ile karıştırarak günde bir bardak içebilirsiniz.

–          Duvar sarmaşığı 1 lt sıcak suya ekleyip demledikten sonra tüketebilirsiniz.

Selülit İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri–          Günde en az 1 bardak greyfurt suyu içmelisiniz. Greyfurt suyu yağların düşmanıdır. İyi bir yağ yakıcıdır.

–          Erkeç sakalı çiçeğiyle hazırlayacağınız çayı günde 4- 5 kere içebilirsiniz.

Bu tariflerin hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayın. Hepsini bir anda uygulamayın. Faydasını göreceğiz diye zararı dokunabilir.
1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak