Gözlük Takan Kadınlara Özel Makyaj Önerileri

Gözlük Takan Kadınlara Özel Makyaj Önerileri
Paylaş
 

Gözlük Takan Kadınlara Özel Makyaj Önerileri

Gözlük kullanan kadınlar makyajlarının belli olmadığını düşünürler. Fakat doğru şekilde yaparsanız gözleriniz gözlük ardından daha dikkat çekici görünecektir.

Hipermetrop Gözlük Kullanan Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Miyobun tam tersi olan bu göz hastalığı gözlerinizi olduğundan daha iri gösterecektir. Bu yüzden de gözleri iri gösteren makyajlar yerine daha sade makyajı tercih edebilirsiniz. Özellikle far renkleri olarak daha doğal tonları kullanın. Gözlerinize kalem sürmeyin, fardan sonra maskara kullanarak göz makyajınızı bitirin. Gözlüklerin arkasında daha iri görünen gözleriniz böylece daha küçük görünür.

Miyop Gözlük Kullanan Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Eğer miyop gözlük kullanıyorsanız gözleriniz olduğundan daha küçük görünecektir. Gözlerinizin daha iri görünmesini istiyorsanız parlak ve açık tonlarda farlar kullanın. Far uygulaması yaparken de farı kaş altına kadar ve dışa doğru uygulayın. Özellikle kedi gözü makyajı bunun için uygun olacaktır. Eyeliner ve göz kalemini istediğiniz gibi kullanıp, iki kat maskara sürerseniz gözleriniz daha dikkat çekici görünecektir.

Kontakt Lens Kullanan Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük Takan Kadınlara Özel Makyaj ÖnerileriKontakt lens kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken şey toz far yerine pudra şeklinde ve ya krem farlardan kullanmaktır. Çünkü toz far gözünüzün içine kaçıp rahatsız edebilir.  Maskara kullanırken suya dayanıklı olmasına özen gösterin. Maskarayı lensi takmadan önce sürün ve makyajınızı lensi çıkardıktan sonra temizleyin.
www.twitter.com/1KadinBlogcu

1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak