Çay Ağacı Yağının Cildinize Faydaları

Çay Ağacı Yağının Cildinize Faydaları
Paylaş
 

Çay Ağacı Yağının Cildinize Faydaları

Çay ağacı yağı düşündüğümüzün aksine,  içtiğimiz çayla bir alakası olmayan, Avusturalya’da yetiştirilen “Melaleuca alternifolia” adındaki bir bitkinin yapraklarının buharla damıtılması ile elde edilir.

Bu yağın tercih sebebi ise genellikle, maliyetinin düşük, kolay bulunulabilen doğla bir yöntem olmasından kaynaklanır. Genelde bilinen faydası ciltteki sivilceler,vajinal akıntı ve dişetleri üzerindedir.

Çağ ağacı yağının sivilcelere etkisi: Genellikle ergenlik döneminde yaşanan sivilceler için sivilcelerin üzerine sürülerek tedavi edici özelliğe sahiptir. Ayrıca dudak çevresinde oluşan uçuklar için de son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Çay ağacı yağı ile vajinal akıntıyı önleme: Uzmanların araştırmaları sonucu vajinada oluşan mantarlara ve kokuya karşı kullanılabiliyor. Vajinal bölgede oluşan iltihap sonucu ortaya çıkan kötü kokuyu önlemek için, evli bayanlar tampona birkaç damla çay ayağı yağı damlatarak kullanabilirler.

Ağız yaralarına çay ağacı yağı: Ağzınızda çıkan her türlü yaralar için 3 – 4 damla su ile karıştırın ve kullanın. Özellikle diş eti çekilmeleri için de kullnılabilir. Fakat çok fazla kullanılması önerilmemektedir.

Çay Ağacı Yağının Cildinize FaydalarıCildinizdeki yaralar için kullanımı: Cilt enfeksiyonunuz varsa 1 su bardağı ılık suyun içine 10 damla çay ağacı yağını ekleyin bunu sabah öğle akşam yaralı bölgeye uygulayın.
www.twitter.com/1KadinBlogcu

1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak