Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler
Paylaş
 

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Yapmanız Gerekenler

Saçlarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasını ister misiniz?

Kırıklardan kurtulun: Saçlarınızın daha hızlı uzaması için ilk yapmanız gereken, uçlarındaki sağlıksız bir görüntüye sebep olan saç kırıklarını aldırmaktır. Çünkü bu kırıklar saçlarınızın uzamasını engelleyecek, ayrıca kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Kimyasal maddelerden uzak durmak ve şekillendiricilerin etkisini azalmak: Saçlarımızı şekillendirdiğimiz, düzleştirici, maşa, fön makinesi gibi şeyler saça zarar verir. Sağlıksız saç daha geç uzar. Ayrıca jöle, saç köpüğü, sprey gibi kimyasal içerikli maddeler de saçlarımızın yıpranmasında etkilidir. Mümkün olduğunca bunlardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Vitaminlerin saç uzamasına etkisi: Günlük yediğimiz besinlerin bize verdiği vitaminler de saçlarımızın sağlıklı uzaması bakımından oldukça önemlidir. Gerekli protein, mineral ve vitaminler sayesinde saçlarınız daha hızlı uzayacaktır. Özellikle A, B, C ve D vitamini de gün içinde yeterli miktarda almanız gerekir.

Saçlarınızı ılık su ile durulayın: Saçlarınızı yıkarken özellikle sıcak su yerine ılık su hatta soğuğa yakın su ile yıkarsanız, saçlarınız için gerekli olan yağın kaybolmasını önlersiniz.

Saçlarınızı gergin bağlamak: Eğer saçlarınızı toplamayı seviyorsanız mümkün olduğu kadar gevşek toplamalısınız. Gergin topladığınız da saça zarar verirsiniz.

Saçlarınızın Hızlı Uzaması İçin Yapmanız GerekenlerFırça Seçimi: sağlıklı saçları için, ahşap ve geniş uçlu fırça kullanmalısınız.

Daha az şampuan kullanın: “Ne kadar çok şampuan kullanırsam, o kadar iyi” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hatta saçlarınız çok kirli değilse sadece saç kremi kullanın.

DİKKAT: Saç bakımı kategorimizde sizler için hazırladığımız onlarca farklı hızlı saç uzatma maskesi tarifi vardır. Gitmek için TIKLAYIN

1Kadınblogcuaçık Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak