Evde Ağda Nasıl Yapılır ? ( Hazırlama ve Uygulama Tarifi )

Evde Ağda Nasıl Yapılır ? ( Hazırlama ve Uygulama )
Paylaş
 

Evde Ağda Nasıl Yapılır ? ( Hazırlama ve Uygulama Tarifi )

Cildinizdeki tüylerden kurtulmak için ağda yapmaya ne dersiniz?  Bazı bayanlar kuaförlerde ağda yaptırmaya devam etse de bazıları ağdayı kendi evlerinde yapmaya devam ediyor. Sizler de hazır ağda almak yerine kendi ağdanızı evde uygulayabilirsiniz.

Ağda malzemeleri:

  • Yarım kase limon suyu
  • 1 kase bal (ya da su)
  • 1 kase toz şeker

Ağda yapımı:

İlk önce bir tavada şekeri eriterek ağdanın yapımına başlayın, eriyen şekerin içine bal (veya su) ile limon suyunu da ekleyin ve karıştırın. Kısık ateşte ağdayı kaynatın. Kaynarken çok fazla karıştırmayın arada karıştırarak işleme devam edin. Bir süre sonra artık ağdanız karamel kıvamına gelecektir. Ağdayı yaparken tahta kaşık kullanmalısınız. Ağdanız sıcak olduğu için hemen cilde temas ettirmeyin, aksi takdirde cildinizi yakabilirsiniz. Ağdanızın yoğun olduğunu düşünüyorsanız içine bir yemek kaşığı su ilave edebilirsiniz. Böylece ağdanızın kıvamı incelir. Bu ağdayı soğutup, daha sonra kullanmak için buzdolabında bekletebilirsiniz.

Evde yaptığınız ağdayı nasıl kullanacaksınız?

Bu ağda ile almak istediğiniz tüylerin uzunluğu yaklaşık 3 mm – 6 mm arası olmalıdır. Tüyler daha kısa olursa almak zorlaşır, uzun olursa daha çok acı verebilir. Ağda bezinizi temiz giymediğiniz eskiyen tişört veya gömleklerden yapabilirsiniz. Bu bezler tek kullanımlık olmalı.

Evde Ağda Nasıl Yapılır ? ( Hazırlama ve Uygulama ) Ağda yapılacak bölgeye bebek pudrası uygulanarak acı hafifletilebilir.

Tahta kaşık veya spatula ile ağdayı tüyleri alacağınız bölgeye (tüylerin çıkış yönüne doğru) sürün. Bezi ağdanın üstüne yapıştırın. Bezi tüylerin çıkış yönünün tersine göre çekin.  Aynı şekilde tüyler bitene kadar uygulamaya devam edin.

1Kadınblogcuaçık Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak