Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ? 1KadınBlogcu ‘dan Evde Brezilya Fönü Yapımı Tarifi

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?
Paylaş
 

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ? 1KadınBlogcu ‘dan Evde Brezilya Fönü Yapımı Tarifi

Brezilya fönü sayesinde saçlarınız her zaman dümdüz kalacak ve şekle girmek için sizi zorlamayacak. Özellikle dalgalı ve kıvırcık saçlı olanların ilgi duyduğu brezilya fönünün evde yapımını sizlerle paylaşacağız.

Brezilya fönü için gerekli malzemeler:

 • Keratin
 • Yüksek ısılı düzleştirici
 •  Fön makinesi
 • Sülfatsız şampuan
 • Sülfatsız saç kremi
 •  Saç bonesi
 • Havalandırma için vantilatör
 • Eldiven
 • Cam kase
 • Boya fırçası
 • Ağız ve burunu kapatan maske

Saçın Hazırlanması: Öncelikle saçlarınızı sülfatsız şampuan ve yıkayın, böylelikle saçlarınızı sodyumdan tamamen arındıracaksınız. Eğer saç kremi kullanmak istiyorsanız saç kreminizin de sülfatsız olmasına özen gösterin.

Saçın Kurutulması: Saçlarınızı kurutma makinesi ile tamamen kurutun. Kurutma işleminde fırçadan yardım alabilirsiniz. Kıvırcık ve dalgalı saçlara sahip olanlar saçlarını kuruttuktan sonra düzleştirici ile düzeltmelidir. Bu işlem bitince saçlarınız dümdüz olmalıdır.

Keratin Uygulama: Ellerinize eldivenleri, yüzünüze maskeyi takın. Saçlarınızı çok ince tutamlara ayırın, azar azar keratini bu tutamlara yedirin. Dağılımını çok iyi yapmanız gerekmektedir. Bunun için bir tanıdığınızdan yardım alabilirsiniz. Ancak keratin uygularken kafa derisine temas ettirmemeye özen gösterin. Bu işlemi yaparken gözlerinizde yanmalar meydana gelebilir. Elinizden geldiğince hızlı bitirmeye çalışın. Yanınızda vantilatör açık bulunursa, gözlerde yanma etkisini hafifletebilir. Saçlarınızın tamamına keratini bu şekilde yedirin. Tarakta kalan fazla üründe saçı sürebilirsiniz.

Keratin Uygulaması Sonrası Bekleme: Saçlarınızı tepeye doğru yapıştırıp, üzerine bone geçirin, bu şekilde hava ile teması kesin. Ayrıca saçınıza daha sıcak bir ortam olması için havluda sarabilirsiniz. Bu şekilde keratini saçınızda 30 dakika kadar bekletin. Saçlarınız çok kıvırcıksa 10 dakika daha fazla bekletebilirsiniz.

Kurulama aşaması: Bekleme süresi bittikten sonra boneyi kafanızdan hafifçe çıkarın. Saç kurutma makinesi ve seyrek uçlu bir tarak ile saçınızı kurutun. Bu kurutma işlemi yaklaşık 30 dakika sürebilir. Saç uzunluğuna ve yapısına göre değişmektedir. Bu aşamada yine vantilatör ve maske kullanmayı unutmayın.

Keratinin Saça Sabitlenmesi: Yüksek derece ısıdaki düzleştirici hazırlayın. Yine saçları ince ince tutamlara ayırın. Ne kadar ince olursa o kadar düzgün olacaktır. Her tutamı yaklaşık 5 – 6 kere köklerinden ucuna kadar duzlestirin. Bu süre saçınızın yapısına ve uzunluğuna göre değişmektedir. İşleminiz bittikten sonra bekleme süresine geçiyoruz.

4 Gün Bekleme Süresi: Bu sürede saçlarınızın bozulan kısımlarını, sabah özellikle kalktıktan sonra düzleştirin. Gün içerisinde yine bozulan yerleri tekrar düzleştirin. Bu işlemi yaparken düzleştiricinizi 200 dereceye ayarlayın. Bu süre içerisinde kesinlikle saçlarınıza toka takmayın  veya toplamayın. Ayrıca kulak arkasına da atmayın. Saçlarınızın ıslak kalmamasına özen gösterin.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır ?Yıkama Aşaması: Artık beklenen güne geldiniz saçlarınızı sülfatsız şampuanızla yıkayın daha sonra yine sülfatsız saç kremini ile bakımını yapın. Durulama işlemini tamamladıktan sonra saçlarınızın nemini havlu ile alın. Kurutma makinesi ile kurutun. Özellikle kurutma işlemi yaparken saçlarınızı tarak yardımı ile tarayarak kurtabilirsiniz. Böylece daha düzgün bir görünüm oluşacaktır. Brezilya fönü yapılan saçlarınızı sıcak sudan sakının yıkarken mutlaka soğuk su ile yıkayın. Sülfatsız şampuan ve sülfatsız saç kremi kullanmaya özen gösterin.

1Kadınblogcuaçık Google+

Hair plus saç açıcı ile evde saç rengi açma ” yazım da işinize yarayabilir. Burayı tıklayıp yazıma göz atabilirsiniz

 • Site Yorum

Bir yorum bırak