Evde Kaş Nasıl Alınır ?

Evde Kaş Nasıl Alınır ?
Paylaş
 

Evde Kaş Nasıl Alınır ?

Genellikle bayanlar kuaförlerin kaş şekillerine dolduğundan kaşlarını daha çok incelttiğinden yakınırlar. Aslında kaş almak düşündüğünüz kadar zor birşey değil. Bunu evde kendiniz de çok rahat bir şekilde bazı noktalara dikkat ederek yapabilirsiniz. Şimdi sizlere nasıl kaş alınması gerektiği konusunda bazı yöntemleri açıklayacağız.

 1. Öncelikle kaş alırken acının daha az hissedilmesi için pamuğu ılık suyla ıslatın ve kaşlarınızın üzerinde biraz bekletin. Bekleme sonrası, kaş alma işlemine hazırsınız demektir.
 2. Kaşların uzun yerlerini keserek şekil vermemiz gerekmektedir. Bunun için ince tarak ile birlikte kaşın hızı yukarıya doğru tarayın, gözünüze uzun gelen bölgeleri küçük bir makasla kesin. Yalnız bunu yaparken çok dipten kesmemeye özen gösterin. Sadece fazlalıkları alın yeter.
 3. Şimdi sıra geldi şekil vermeye, bunu yapmak için beyaz bir göz kalemi ile kaşınızın çevresine bir çerçeve çekin.
 4. Kaşlarınızın kenarına çerçeve yaptıktan sonra elinize bir kalem alın. Bu kalemi burnun yan kısmından başlayarak kaşın uç kısmına kadar tutun ve ölçümünüzü yapın. Kalemin bittiği nokta kaşınuzun bitmesi gereken noktadır. Kalem kaşın hangi bölgesinde bitiyorsa diğer kalan bölgeyi cımbızla temizleyin.
 5. Oluşturduğunuz çerçevenin dışında kalan kısımları cımbız yardımıyla çekin özellikle alt kısımdaki ve gözünüzün üzerinde olan farklılıkları ince tüylerde olsa cımbızla temizleyin
 6. Bir kaşınıza uyguladığınız işlem bittikten sonra diğer kaşa geçerek aynı işlemi tekrardan uygulayın. Kaşlarınızı simetrik olmasına özen gösterin.
 7. İp kullanarak kaş alırsanız bulunan derinin sarkmasına neden olursunuz o yüzden cımbız kullanmaya gayret edin.
 8. Kaş alma işlemini bittiği zaman kızaran bölgelere nemlendirici sürün.

Resimli anlatımı

Evde Kaş Nasıl Alınır ?

Evde Kaş Nasıl Alınır ?

1Kadınblogcuaçık Google+

 • Site Yorum

Bir adet yorum var.

 1. gunel dedi ki:

  GUZELDI ELA ELA

Bir yorum bırak