Gingseng Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Gingseng Nedir ? Ne İşe Yarar ?
Paylaş
 

Gingseng Nedir ? Ne İşe Yarar ?

Özellikle iktidarsızlık, enfeksiyon gibi sorunlar için kullanılan gingseng hakkında yaptığımız araştırmalar sonucunda gingseng’in ne işe yaradığını sizlerle paylaşacağız.

Ginseng adı verilen bu bitki yüzyıllar öncesi yaşlılığı önlemek, erkeklerin iktidarsızlık sorunlarına çare olmak için kullanılmıştır. Aslında bu bitki her yıl sadece bir meyve verdiği için de oldukça pahalıdır. Piyasada bu ürünü dozu seyreltilmiş olarak satışı yapılmaktadır. Hatta içine değersiz ucuz otların da eklendiği söylenmekte.

Çinlilerin uzun yıllardır tıp dalında kullandığı bu bitki, konsantrasyon bozukluğu ve yorgunluğuna iyi geldiği işi iş kapasitesini genişletmek için kullanılmaktadır. Ayrıca yapılan araştırmalara göre kanser riskini de uzun ölçüde azalttığı bilinmektedir.

Amerika’da yetişen gingsengin büyük bölümü gücü artırmak için ve diyabetle, kanser tedavisinde kullanılmaktadır. Kan şekeri ve insülini düşürür, kanın pıhtılaşması için kullanılan ilaçların etkisini tersine çevirir.

Sibirya’da yetişen gingseng yıllardır geleneksel olarak kullanılmaktadır. Vücudun bağışıklık sisteminin güçlenmesi için yardımcı olur. Vücuda güç ve dayanıklılık vermektedir. Kafeinle kullanıldığında uykusuzluk ve sinirliliğe sebep olabilir.

Gingseng Nedir ? Ne İşe Yarar ?Gingseng erkeklerde cinsel gücü artırıcı etkiye sahiptir. Ayrıca yüze, cilde ve gözlere parlaklılık ve canlılık verir. Ruhsal düzeni sağlayan etkileri olduğu da söylenmektedir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak