Kuru Eller İçin Özel Bakım

Kuru Eller İçin Özel Bakım
Paylaş
 

Kuru Eller İçin Özel Bakım

Ellerimiz kış soğuklarından, kullandığımız kimyasal ürünlerden etkilenerek daha fazla kuruyabilir. Kuru eller sağlıksız ve kötü görüntüye sebep olur. İşte sizler için kuru ellerine özel uygulayabileceğiniz bakım maskelerini araştırdık.

Kuru eller için yapılması gerekenler:

  • Kullandığınız el sabunun içeriğinde yeterli miktarda nemlendirici olmalıdır. Gün içinde ellerimizi çok fazla yıkarız. Yıkadıkça ellerimizin nemi gider ve kurumaya başlar. Özellikle sıvı sabunların yerine nemlendirici özelliğe sahip sıvı sabunlar ellerinizin çabucak kurumasını önler.
  • Çok soğuk veya sıcak sudan uzak durmalısınız. Ellerinizi her zaman ılık su ile yıkamaya özen gösterin. Özellikle aşırı sıcak su ellerinizde oluşan doğal yağı da akıtacağı için kurumaya sebep olabilir. Elinizi çok fazla suya sokmak zorundaysanız işiniz bitince hemen kurutun ve nemlendirici sürün. Suyla aşırı temas ellerinizin kurumasına sebep olur.
  • Kimyasallardan uzak durmak için elinize eldiven takın. Özellikle kimyasal maddelerle iş yaparken mutlaka elinize eldiven giyin ve ellerinizi koruyun. Kimyasal maddeler elinize değdiği zaman hemen elinizi yıkayın. Elleriniz ne kadar Kuru Eller İçin Özel Bakımuzun süre kuru kalırsa o kadar çabuk yaşlanacaktır.
  • Gün içinde el kremi sürmeyi unutmayın. Elleriniz su ile temas ettikten sonra hemen kurulayın ve nemlendirici sürün.

1Kadınblogcuaçık Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak