Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydalarını Biliyor Musunuz ?

Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydalarını Biliyor Musunuz ?
Paylaş
 

Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydalarını Biliyor Musunuz ?

Doğanın bize sunmuş olduğu nimetlerden olay meyveler doğal sağlık ve lezzet deposu. Her ne kadar bizler meyveler yerine işlenmiş içerisinde katkı ve koruyucu madde olan meyve sularını tercih edip en büyük hatalardan birini yapıyor olsak da; bari en azından meyve suyunun da taze sıkılmışını, katkısız olanını tüketelim ve sağlığımıza birazcık dikkat edelim.

Sizler için bazı meyvelerin taze sıkılmış meyve sularının faydalarını derleyerek bir yazı hazırladık. Şunu en baştan söyleyelim, tüm meyve sularını taze sıkılmış olarak kullanmak daha sağlıklı ve faydalıdır.

 

Taze sıkılmış havuç suyunun faydaları

Havucun da en bilinen özelliği gözlere faydalı olmasıdır. Bu da içerisindeki A vitamini sayesindedir. Havuç gözlerin yanı sıra doğal bir antioksidan olması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirici bir meyvedir. Havuç barındırdığı A vitamini nedeniyle dişlerin ve kemiklerin de güçlenmesini sağlar.

 

Taze sıkılmış greyfurt suyunun faydaları

Greyfurt kalori ve yağ yakmada ve de metabolizmayı hızlandırmada çok etkilidir. Bu nedenle diyet yapanların bolca tükettiği meyvelerdendir. Diş eti kanamalarına iyi gelmektedir. Nikotinin vücuttan atılmasında yardımcı olur ve sigara içme isteğini azaltır. Greyfurt, ilaçların etkisini artırıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle ilaç kullanırken greyfurt ve greyfut suyu kullanımına dikkat edilmelidir.

 

Taze sıkılmış elma suyunun faydaları

Elma suyunun en bilinen faydası da cilde faydalı olmasıdır. Bunun yanı sıra tok tutan bir meyve olduğu için rejim yapanların bir numaralı meyvesidir. Elma suyu içerisinde bolca E vitamini ve C vitamini barındırır. Elma suyunun sahip olduğu antioksidan maddeler cildin güzelleşmesi için çok faydalıdır.

 

Taze sıkılmış ananas suyunun faydaları

Ananas suyu, muhteviyatındaki B vitamini sayesinde saçları ve cildi güzelleştirici etkiye sahiptir. Ananas suyu, bağırsakların ve midenin temizlenmesine yardımcı olur. Uzmanlar tarafından, ananas suyunun kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte tüketilmemesi tavsiye edilmektedir.

 

Taze sıkılmış portakal suyunun faydaları

Portakal hemen hemen hepimizin bildiği üzere C vitamini deposu olarak bilinir. Bu nedenle grip ve soğuk algınlığına karşı bizi korur. Ancak portakal barındırdığı C vitanine ek olarak B vitamini, kalsiyum, potasyum ve magnezyum da içerir. Portakalın lifleri şeker açısından ve organik asitler açısından da zengindir. Uzmanlara göre portakal suyunda bulunan magnezyum ve potasyum kalk krizinden korumaktadır.

 

Taze sıkılmış domates suyunun faydaları

Domates mutfakların en vazgeçilmez sebzesidir. Domates, çok çeşitli kullanım alanının yanı sıra faydaları nedeniyle de bolca tüketmemiz gereken bir sebzedir. Domates E vitamini ve C vitamini açısından çok zengindir. Mide ağrısına, eklem ağrısına ve daha bir çok ağrıya faydalıdır. Dolmates suyu kan basıncını düşürür, bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar, vücudun su tutmasına engel olur. Ayrıca cilde tazelik verici etkisi de vardır.

 

Taze Sıkılmış Meyve Sularının Faydalarını Biliyor Musunuz ?Taze sıkılmış nar suyunun faydaları

Nar bağışık sistemine çok faydalı bir meyvedir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Bu sayede vücudu hastalıklara karşı korur. Nar suyu, içerisinde bolca antioksidan madde barındırır.

1Kadınblogcuaçık Google+

  • Site Yorum

Bir yorum bırak