Karbonatla Gelen Güzellik

Karbonatla Gelen Güzellik
Paylaş
 

Karbonatla Gelen Güzellik

Karbonatla cildinizdeki tüm sorunlar için kullanabileceğiniz, cilde oldukça iyi gelen, cilt lekeleri için mükemmel bir üründür. Evinizde kendi yapacağınız tariflerle birlikte cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sivilcelere Karşı Karbonat Maskesi

Gerekli malzemeler:

1 yemek kaşığı karbonat

2 tatlı kaşığı limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulama: Karbonatla limon suyunu bir kase içinde karıştırın, cildinize sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Kuruyan maskeyi ılık su ile yıkayarak çıkarın. Bu maskeyi haftada bir kere sivilceli ciltler için kullanabilirsiniz.

Cilt Kırışıklıkları İçin Karbonatlı Maske

Gerekli malzemeler:

Yarım tatlı kaşığı karbonat

2 tatlı kaşığı yoğurt

2 çay kaşığı mısır unu

Hazırlanışı ve Uygulama: Tüm malzemeleri bir kase içinde karıştırın, yapılan karışım karbonat ile kabarmaya başlayacaktır. Temizlenmiş cildinize oluşan bu karışımı masajla birlikte sürün. Göz çevresi ve dudak çevresine değmemesi için dikkat edin. Kuruyan maskenizi önce ılık su ile yüzünüzden arındırın. Daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Cilt kırışıklıkları için bu maskeyi maftada bir kez uygulayın.

Siyah Noktalar İçin Karbonatlı Maske

Gerekli malzemeler:

2 tatlı kaşığı karbonat

2 tatlı kaşığı su

Karbonatla Gelen GüzellikHazırlanışı ve Uygulama: bir kase içinde iki malzemeyi macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Siyah noktaların bulunduğu bölgeye hafifçe sürün. 20 dk bekledikten sonra cildinizi yıkayın ve kuruduktan sonra nemlendirin.

Sitemizdeki onlarca diğer cilt bakım maskesi tarifi için cilt bakımı kategorimize bakabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak